Fotonäitus ” Neeva Aleksander. Läbi sajandite ulatuv mälestus”

Fotonäitus ” Neeva Aleksander. Läbi sajandite ulatuv mälestus”

18. oktoobril kell 13:00 toimub Tallinnas, Vene Kultuuri Keskuses Vene kultuuri päevade raames fotonäituse “Neeva Aleksander. Läbi sajandite ulatuv mälestus“ avamine. 2021. aastal tähistatakse suurvürst Neeva Aleksandri 800. sünniaastapäeva, millega seoses ongi näitus koostatud.

Näitus toimub Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Eugeni õnnistusel.

Näituse korraldaja on Georgi Võidukandja heategevusfond (Eesti). Rahvusvaheline kultuuriline projekt on valminud koostöös Sihtasutusega Carl Bulla Ajaloolised fotod (Sankt-Peterburg), mittetulundusühinguga Vene Kunstnike Ühendus Eestis ja teostatud Tallinna linnakantselei projekti “Kodaniku maailm” toetusel.

Neeva Aleksander on läinud ajalukku mitte ainult kui silmapaistev väejuht, vaid ka kui tark riigimees, poliitik ja diplomaat. Kirik on kuulutanud õigeusulise suurvürsti Alexander Jaroslavovitši pühakuks.

Näitusel on ajaloolised fotod kõrvuti tänapäevastega, juhtides tähelepanu põlvkondade järjepidevuse tähtsusele ajaloolise kultuuripärandi säilitamisel. Inimkonnal on oma säilimiseks ja arenguks vaja meenutada oma minevikku, tugineda selle õppetundidele ja kogemustele.

See näitus on austusavaldus neile, kes on pühendanud oma elu tegevustele, mis on seotud vaimsete väärtuste säilitamisega; tegevustele, mis aitavad kaasa rahu püsimisele ühiskonnas, teise kultuuri austamisele, üldinimlike väärtuste mõistmisele.

Fotonäituse ekspositisioon on Eestis esmakordselt.

Näitus on avatud kuni 4. novembrini

Sissepääs tasuta.