Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Muusikaline muinasjutt “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”

Suur saal

14.12.2024 18:00 19:45

Talvemuinasjutt “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”

“Peeglike, peeglike seina peal. Kes on kauneim kogu maal?” Ja peeglike alati vastab: “Teie, mu kuninganna, olete kauneim kogu maal. “Upsakas kuninganna ei kannatanud, et keegi oli maailmas temast ilusam. Peegel ütles, et Lumivalgeke on temast kaunim. Kolm korda püüdis kuri kuninganna Lumivalgekest surmata. Kahel korral päästsid 7 pöialpoissi Lumivalgekese elu, kolmandal korral õnnestus tal Lumivalgeke surmata. Pöialpoisid viisid Lumivalgekese klaaskirstuga kõrgele mäele. Kuningapoeg tahtis teda endale. Teel põrus õunatükk ise suust välja ja Lumivalgeke ärkas ellu…

Õel kuninganna lõhkus oma võlupeegli äraloe muinasjuttu kurjast kuningannast, kes ei salli tudrukut, kelle nahk on valge kui lumi, huuled punased kui veri ja juuksed mustad nagu eebenipuu. Tüdruk seab oma iluga ohtu kuninganna soovi jääda igavesti kuningriigi kõige kaunimaks.

Seda muinasjuttude klassikasse kuuluvat lugu imekaunist tütarlapsest, keda kuri võõrasema silmaotsaski ei sallinud, on ilmselt kõik oma lapsepõlves lugenud-kuulnud. 

  • Etendus on vene keeles
  • Etendus kahes osas
  • Kestab 1 tund 45 min
  • Lastele kuni 3a (k.a) sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles