Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Müstiline etendus “Vii” ehk Gogoli kohutav saladus

Suur saal

22.11.2024 19:00 21:00

ESIETENDUS VII”

22. novembril kell 19.00 Vene Kultuurikeskuses

Lavastus räägib noorest seminariõpilasest Homa Brutusest, kes läheb jõuluõhtul ühte kaugesse külla, et lugeda palveid ühe surnud tüdruku hinge eest.

Kolm ööd järjest loeb Homa palveid. Esimesel õhtul pääseb tüdruk kirstust välja, kuid nutikas Homa joonistab põrandale enda ümber ringi ja kurjad vaimud ei saa temaga midagi teha. Teisel õhtul lähevad asjad hirmsamaks: nõid hakkab kutsuma välja kurje vaime ja kogu öö kuuleb Homa küünte kriginat ja tiivalööke. Kolmandal õhtul koguneb kirikusse suur hulk koletisi. Homa tunneb, et deemon Viile ei tohiks silma vaadata, kuid ta ei suuda vastu pidada ja vaatab ikkagi… Räägitakse, et kui Homa poleks kartma löönud, oleks ta võinud pääseda.

„Vii“ on üks Gogoli kuulsamaid teoseid, milles põimuvad folkloori elemendid õudusžanriga, luues müstilise ja pingelise atmosfääri. „Vii“ on lugu inimese võitlusest sisemiste deemonitega, samuti usu ja vaimsuse rollist.

Gogoli müstilise loo poole on pöördunud paljud teatrid ja filmitegijad, et luua oma tõlgendusi ja adapteeringuid ning anda loole oma vaatenurk. On neid, kes on püüdnud säilitada originaali atmosfääri ja stiili, on neid, eksperimenteerivad süžee, tegelaste ja kunstiliste võtetega.

Meie lavastus  „Vii“ keskendub inimhinge kõige salajasematele ja tumedamatele soppidele. Kaasaegse publiku hirmutamine pole kerge ülesanne, kuid etenduse autorid on leidnud vaataja jaoks huvitava lähenemise!

Meie lavastus „Vii“ ei jäta teid mingil juhul ükskõikseks!

Etenduses osalevad järgmised näitlejad:

  • Diana Rozovljan
  • Igor Halizov
  • Boriss Bogdanov
  • Aleksei Avramenko
  • ja teised

Kestus: 2 tundi koos vaheajaga
Vanusepiirang: 12+