Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus event on möödas

Filmilinastus legendaarsest kunstnikust Vahanist

Väike saal, sissepääs vaba

22.12 18:00 20:00

Vene Kultuurikeskuse Lektoorium kutsub filmilinastusele legendaarsest kunstnikust Vahanist, kes pidas Tallinnat, Erevani ja Odessat oma hinge ja maalide sünnikohaks

Vene Kultuurikeskus, Väike saal, 22. detsember, kell 18.00.

VAHAN ANANYAN JA FILM TEMA ÕNNELIKUST JA KEERULISEST ELUST

Tallinnas kirjutas ta oma töödele alla kui Kilp Vahan. Kaitsekilp kunsti ja tormilise eludraama vahel. Armastatud kunstnikud – Modigliani ja Van Gogh. Monoloogides Neitsitorni väljakul või oma imepisikeses töökojas, raadiostuudios või kohalikus lokaalis rääkis Vahan enese ja maailmaasjadest  või lohutas vestluskaaslast. Värvide järgi lõhnas tema nahkjope, raske kuis rüütli raudrüü. Ta maalis mitu korda Don Quixote’i. Maalis Ingleid, iidseid armeenia kirikuid, tütarlapsi kalakestega pea kohal (Kala on aga üks kristluse sümboleid), maalis kiireid portreesid Tallinna ja Odessa tänavatel, maalis kohati kummalisi asju. Kuid sellegipoolest, Veneetsia biennaal, isikunäitused Tallinnas, Jerevanis, Odessas, Kiievis, palju maale ja graafikat erakollektsioonides üle kogu maailma. Tema erakordsed maalid on täis headust ja helgust, milles saate veenduda ise, vaadates filmi Vahanist.

Peale selle on film tuntud dokumentaalsete episoodide poolest Tallinna ja Odessa elust 1980-ndate lõpus ja nii edasi, kuid samuti ainulaadsete Vahani jutustuste poolest rahva ja sõpradega. Ja meenutustega neilt, kes asusid ligilähedal või vahetus läheduses.

Režissöör – Harutyun Khachatryan

Produtsent – Olena Rimko

Tallinna kinematografisti Igor Glazistovi osalusel

SISSEPÄÄS VABA! KOHTADE ARV ON PIIRATUD!