Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

Etendus “Riidepuu”

Suur saal

31.10.2024 19:00 21:20

Etendus “Riidepuu”

31. oktoobril kell 19.00 etendub Vene Kultuurikeskuses Aserbaidžaani YUĞ-teatri näidend „Riidepuu“, mis põhineb Anar Rasul oglu Rzajevi romaanil „Garderoobiteenindaja lugu”.

Kulunud joped, elegantsed mantlid, kallid kasukad, värvilised sallid ja rätikud, vihmavarjud ja poekotid – mida kõike garderoobiteenindaja vastu ei võta…

Olete te kunagi mõelnud, mida võivad meie kohta rääkida riided, mis jäävad garderoobi päevaks või ainult üheks õhtuks?

Aserbaidžaani riikliku teatri YUĞ näidend „Riidepuu“ räägib loo noormehest, kes satub kogemata teadusuuringute instituudi garderoobi. Igavusest mõtleb ta välja lugusid riiete omanike omavahelistest suhetest. Kui garderoobiteenindaja naaseb, selgub, et need fantaasiad olid tõele lähemal, kui ta arvas. Kollane vihmamantel ja hall jakk armastasid kunagi teineteist …

Lavastust läbib suure ja pühendunud armastuse õhkkond, kus valitseb reegel: millise numbri annad, sellise mantli saad. Etendus on elav näide visuaal-plastilisest kunstist, kus riietest saavad Bakuu noorte ja andekate näitlejate kaudu loo jutustajad.

  • Osades: Elshan Askerov ja Leman Merrih
  • Lavastaja: Abdul Ghani
  • Kunstnik-lavastaja: Afšan Asadova.

1989. aastal asutatud teater YUĞ on kuulus aktuaalsete teemade käsitlemise, kaasaegsete tõlgenduste ja eksperimentaalvormide poolest, hõivates Aserbaidžaani teatriruumis auga väljateenitud koha.

Ärge jätke kasutamata võimalust kohtuda haruldase teatrikülalisega!

Me oleme harjunud eripalgeliste teatrietendustega Euroopast ja Venemaalt. Kuid idamaadest jõuab meile etendusi harva, kuigi nad on tuntud oma teatritraditsioonide poolest. „Riidepuu“ on just see etendus, mida tasub kindlasti vaatama tulla.

  • Etendus on aserbaidžaani keeles, sünkroontõlkega eesti ja vene keelde.
  • Kestus 2 h 20 min, vaheaeg 20 min
  • Vanusepiirang 14+