Uus aasta — uued klassiruumid!

Uus aasta — uued klassiruumid!

Talviste piirangute periood ei ole olnud vast kellelegi lihtne, sealhulgas ka Vene Kultuurikeskusele, kuid me suutsime seda aega veeta maksimaalselt kasulikult. Detsembris ja jaanuaris Vene Kultuurikeskuse stuudiote õppetöö üleviimine veebipõhiseks andis planeeritust varem võimaluse kauaaegse unistuse teostamiseks: kolme stuudio üleviimine uutesse, renoveeritud ruumidesse ning põhjalikult ja ilma ruttamiseta paigutada kõik vajaliku omale kohale. Kolimine on askeldusrohke tegevus!

Vene Kultuurikeskuse  koori-, instrumentaal- ja kunstistuudio õpilased tegutsevad nüüd uuendatud, parendatud auditooriumites, kus loodetavasti suudetakse loomingulist tegevust väljendada suurema innustuse ja energiaga.

Heidame siis pilgu uutesse klassidesse…

Kõigepealt kutsume teid tuppa № 220, kus nüüd harjutab vokaal-kooristuudio Allegro.

«Mul on ülimalt hea meel, et meie stuudiol tekkis siin majas uus ruum. Tänud selle eest kõigile ja ka abi eest kolimisel! Ma ei kahtle, et ka lastel on palju meeldivam harjutada uues, ilusas ja hubases klassiruumis. Muidugi ma ootan stuudiosse uusi õpilasi, meie kolme vanuserühma: ettevalmistus, noorem ja vanem. Ootame kõiki lapsi, kes armastavad koorilaulu, Vene Kultuurikeskuse tuppa  № 220!» – ütles kooristuudio Allegro juhendaja Svetlana Zaugarova.

Edasi me heidame pilgu tuppa number 215, kuhu on end nüüd sisse seadnud meie Instrumentaalstuudio.

Siin õpitakse tundma solfedžot, muusikaajalugu ja mis peamine – musitseeritakse ning juhib kogu protsessi pianist Vladimir Ignatov. Õpingud maestro Ignatoviga — see on kütkestavaim teekond imelisse ja mõõtmatusse Muusikamaailma. Õpilasi ootab mitte ainult õppetöö, vaid ka aktiivne, küllastunud muusikaline elu. Väsimatu Vladimir Ignatov – tõeline jünger – pidevalt korraldab ja viib läbi loenguid, kontserte, festivale, meistriklasse, kus tema õpilased on mitte ainult kuulajateks ja pealtvaatajateks, vaid ka üsna kiiresti muutuvad nende suurepäraste ürituste osalisteks. Tere tulemast tuppa number 215! Maestro Ignatov on kohal iga päev!

Ja lõpuks, me liigume kolmandale korrusele ja vaatame, kuidas on end seal sisse seadnud kunstistuudio ARTEC.

Kolmest kolimisest oli see ehk kõige töömahukam, kauaoodatum ja suurejoonelisem, mis tõi endaga kaasa ka kõige suurema rõõmu, nii stuudio kasvandikele, kui ka nende juhendajale – suurepärasele kunstnikule ja pedagoogile Valeri Laurile. Või veel, keldrist, kus noored talendid tegelesid aastate viisi loominguga pelgalt elektrivalguse käes, siirduda valgusküllasesse, kaunilt sisustatud kahte uude ruumi. 

Sedaviisi kommenteerib sündmust stuudio juhendaja Valeri Laur: «Oleme rõõmsad, et saime uue, avara klassiruumi, kus vaieldamatult on kõige olulisemaks eeliseks — aknad, seega päevavalgus, mis on kunstnikele – oluline tingimus. Meie heameelt on isegi võimatu kirjeldada, seda peab nägema, millise entusiasmiga lapsed tulid tagasi õpingutest osa võtma. Kuigi, seda  ei varja, teatav nostalgia varasema toa vastu, millega olime mõneti kokku kasvanud, muidugi on, kuid õnneks, jäi see meie kasutusse kui varutuba ja suure tõenäosusega õlimaale maalime just seal. Ei saa mitte ära märkida, et kolimine tõi endaga kaasa muudatusi ka õppeprogrammis: kui varasemalt me tegelesime enamjaolt ühe ja samaga, siis nüüd on võimalus omandada süvendatud teadmisi tõsisest kunstist, mida nüüdsest võimaldab uus professionaalne ruum. Ootame kõiki lapsi, kes armastavad kunsti, kunstistuudiosse ARTEC!»