Kunstinäituse “Vene stiil” avamine

Kunstinäituse “Vene stiil” avamine

20. mail kell 16.00 toimub Vene Kultuurikeskuses Vene Kunstnike Ühenduse Eestis ja Vene Kultuurikeskuse stuudio N kunstnike näituse avamine.

Kunstinäitus omab nimetust “Vene stiil” ja oma sisult on temaatiliselt seotud Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevadega, mida tähistatakse iga-aastaselt suurejooneliselt Vene Kultuurikeskuses maikuu viimasel veerandil.

Näituse ettevalmistamine möödus, kahjuks, piirangute ebasoodsates oludes, mis mingisugusel määral segas loomingulist protsessi ja mõjus tähtaegadele pärssivalt. Samas, need kunstnikud, kes soovisid osaleda, suutsid takistused ja katsumused ületada ning vaatajad, peale pea pooleaastast isolatsiooni, saavad nüüd väärikalt hinnata autorite teoseid.

Sedasi paistab kujunevat, et näituse avamine – see on nagu mingisugune võidu tähistamine sunnitud eemaloleku üle täisväärtuslikust elust, pikalt oodatud suhtluse sõõm, kultuuri algega ühildumise pidu, millest sai tihtilugu mõeldud ja unistatud karantiini ajal.

Ehkki, võimalik et mitte täielikult saab vabadus olema lubatud, kohustuslikud maskid ja kahe meetri kord piiravad endiselt miskit sel näitusel. Kuid peamine, näitus ise toimub, tööd saavad olema välja pandud ja neid saab näha.

Tulge! Vaadake! Rõõmustage meiega koos!