Rahvusvaheline laulu- ja tantsupidu Slaavi pärg

“SLAAVI PÄRG 2020” STARDIB MÄRTSIS

30 aastat tagasi sündis pidustuste “Slaavi pärg” läbiviimise traditsioon. Sel aastal toimub juba XVI Rahvusvaheline laulu- ja tantsupidu “Slaavi pärg 2020”.

Sel aastal on see pühendatud Nikolai Solovei (05.03.1920 – 25.05.2006) 100. sünniaastapäevale. Nikolai Solovei oli silmapaistev ning legendaarne vene kultuuri esindaja Eestis. Just tänu tema initsiatiivile taasloodi 90ndate aastate alguses Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis. Nikolai Soloveid võib pidada laulu- ja tantsupeo “Slaavi pärg” ristiisaks, kuivõrd ta 1991. aastal taaselustas selle traditsiooni. Eesimesed vene laulu- ja tantsupeod Eestis toimusid 1937. ja 1939. aastal ning neil osales ka Nikolai Solovei.

“Slaavi pärg”, see on palju erinevaid ettevõtmisi, mis on kõik koondatud ühe teema alla. Start selleaastasele peole antakse 5. märtsil, Nikolai Solovei 100. sünniaastapäeval. Avatakse näitus “Meenutades…”, kus on võimalik tutvuda Vene Kunstnike Ühendus Eestis liikmete, N. Roerichi ja A. Jegorovi preemiate laureaatide töödega. Mõlemate preemiate asutajaks oli Nikolai Solovei 2000. aastal. Eksponeeritakse ka töid Valeri Smirnovi erakogust. Valeri Smirnov ja Nikolai Solovei olidki need kaks meest, kes 1998. aastal otsustasid, et Eestis peab tegutsema Vene kunstnike ühendus Eestis.

  1. märtsil kell 18 toimub aga Vene Kultuurikeskuse suures saalis Nikolai Solovei mälestusõhtu, kus osalevad Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liidu kollektiivid ning sõbrad. Üritusele on tasuta sissepääs.
  2. märtsist 31. maini korraldatakse Vene Kultuurikeskuses ning teistes Tallinna ja Eesti kultuurikeskustes „Slaavi pärg 2020“ raames üle kolmekümne ürituse. Kõik need on pühendatud Nikolai Solovei 100. sünniaastapäevale. Osaleb ligi sada meie riigi loomekollektiivi.

Pidu lõpeb traditsiooniliselt suurejoonelise ja värvika galakontserdiga, mis toimub 31. mail 2020 algusega kell 16 Tallinna jäähallis “Tondiraba”. Osalevad tantsu-, koori-, folk- ja instrumentaalmuusika kollektiivid Eestist, Venemaalt ja Soomest – kokku peaaegu kakstuhat inimest.