Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Rahvusvaheline rändnäitus "Tee Jeruusalemma"


Doroga

9. novembril kell 14 avatakse Vene Kultuurikeskuses Venemaa MTÜ Ajalooliste Väikelinnade Arengufond kunstinäitus  "Tee Jeruusalemma"

Näitusel esindatud tööd kujutavad väikelinnadele tüüpilisi kirikuid ja kloostreid, maastikke ning visandeid tänapäeva linnaelust. Lisaks maalidele on võimalik tutvuda infograafikaga, saades seeläbi teada huvitavaid fakte projektis osalevate linnade ajaloost.

Fondil on kavas viia see näitus nii Euroopa Liidu suurematesse ja väiksematesse linnadesse kui ka Lähis-Ida pealinnadesse. Kolme aasta jooksul planeeritakse külastada 54 riiki ja 100 ajaloolist linna ning jõuda 2022. aasta keskpaigaks lõpp-punkti - Jeruusalemma.

Doroga1

Projekt "Tee Jeruusalemma" sai alguse 27. märtsil 2019 Istra (Venemaa) muuseum-näituse kompleksis Uus Jeruusalemm. Publikule tutvustati kaheksateistkümnest Venemaa ajaloolisest väikelinnast pärit kahekümne maalikunstniku töid. Istra sai lähtepunktiks mitte juhuslikult. Sajandeid tagasi püstitati siia kuulus Uue Jeruusalemma Ülestõusmise klooster, luues taas Palestiina pühapaikade kompleksi.

"Tee Jeruusalemma" ei ole tavaline näitus. See on elav, kasvav ja arenev projekt. Kollektsioon täieneb pidevalt mitte ainult Venemaa väikelinnade kunstnike töödega, vaid ka teiste riikide meistrite maalidega. Prognooside kohaselt peaks see kasvama kolme aasta jooksul 300 kunstiteoseni.

8. juulil väljus näitus Venemaa piirest ning avati Vitebski (Valgevene) Moodsa Kunsti Keskuses, 9. augustil aga Minski (Valgevene) Vene Teadus- ja kunstikeskuse näituste saalis. Eksponeeriti juba 40 taiest. 15. septembril jõudis näitus Euroopa Liitu, mil see avati Leedus Trakai lossis paiknevas ajaloomuuseumis. 11. oktoobril toimus näituse avamine Riia Rahvusvahelise Balti Akadeemia BiArt galeriis, kus kollektsioon täienes uute töödega.

Doroga2

Tallinna Vene Kultuurikeskuses eksponeeritakse üle 40 maali.

Näituse korraldajad kutsuvad Eesti kunstnikke üles liituma antud projektiga.

Näitus "Tee Jeruusalemma" on avatud 30. novembrini.