Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Hooaeg on lõppenud. Tere tulemast uus hooaeg!


Lõpeb hooaeg Vene Kultuurikeskuses. Lõpeb väga töiselt: tehakse kokkuvõtteid, jätkub remont, järk-järgult lõpetavad töö ka kõik stuudiod.

Toman

Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman rõhutab, et lõppenud hooaeg oli väga loominguline, kõik üritused leidsid oma publiku. Näiteks kõik üritused, mis olid pühendatud Leningradi blokaadi lõppemise 75. aastapäevale, toimusid täissaalidele. Meie sõbrad ja partnerid Peterburi Baltiiski Domist tegid kingituse mitte ainult Tallinnas elavatele blokaadi üleelanutele, vaid ka nende peredele ning kõigile neile, kes mäletavad ja peavad meeles kengelasi.

Kõik meie stuudiod — nii vokaal-kooristuudiod, kui ka teatri ja koreograafia ning kujutava kunsti stuudiod töötasid täisvõimsusel. Eraldi tuleb aga märkida seda, et kõik meie stuudiod tegid omapoolse kingituse Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks. Eraldi tahaks välja tuua spetsiaalselt selleks tätpäevaks Vladimir Ignatovi poolt loodud kantaadid "Allegro" esituses. Kõik "Allegro" vanuserühmad Svetlana Zaugarova taktikepi all mitte ainult ei esinenud kontserditel, vaid ka osalesid mitmetel rahvusvahelistel võistlustel ning said seal kõrge tunnustuse osaliseks. Praegu valmistuvad nad esinemiseks Laulupeol. Koreograafiastuudio "Entree" Žanna Nefedieva juhendamisel tõi samuti koju mitmeid auhindu rahvusvahelistelt jõukatsumistelt. Teater "Art-Grotesk" on ette valmistamas uut programmi. Laste loomestuudio ARTEK Valeri Lauri juhendamisel rõõmustas aga kõiki neid, kes tulevad meie juurde kunstinäitustele.

Slaavi kultuuri ja kirjakeele päevad kestsid sel aastal kolm nädalat ning olid pühendatud Aleksandr Puškini 220. sünniaastapäevale. 25st korraldatud üritusest 18 oli pühendatud suurele poeedile.

Esmakordselt nende päevade raames korraldati ka kohtumine Pärnus. Pärnu raekojas kõlas David Samoilovi poeem "Hannibali unenägu". David Samoilov elas Pärnus ning just siin kirjutas ta ka poeemi Puškini esiisast, kelle saatus oli tihedalt seotud Eestiga. See kohtumine võeti pärnakate poolt niivõrd hästi vastu, et Eduard Toman lubas seda üritust korraldada ka järgmistel aastatel. Eriti aastal 2020, mil David Samoilovil täituks 100 eluaastat.

Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevade lõppakordiks sai pidulik Puškinile pühendatud kontsert. Esitati uuesti "Tuisk", mille kandis ette Eduard Toman ise ning Sviridovi muusika kõlas Narva sümfooniaorkestri ettekandes.

Hooaeg lõpeb, kuid avatakse uuesti septembris. Avatakse traditsiooniliselt Eesti rahvuste päevaga. Meil on ettevalmistamisel kontsert "Ühtse taeva all" ning ka Eestis elavate erinevate rahvuste estraadikontsert.

"Sel viisil me jätkame Vene Kultuurikeskuse traditsiooniliste ürituste ampluaa laiendamist", sõnas kokkuvõtvalt Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman.

Uute kohtumisteni!