Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

"Allegro" põnev elu


Allegro1

Vokaalstuudio "Allegro" aktiivne hooaeg lõpeb laulupeol osalemisega.

Traditsiooniline laulupidu, mis toimub sel aastal juuli alguses, esitab osalejaile erilisi nõudeid, kuivõrd see on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. "Allegro" vanema astme koor sai läbikuulamisel 9,8 punkti 10st. See on võrratu tulemus, mille taga on aga suur hulk tööd nii koori dirigendi Svetlana Zaugorova kui ka lauljate poolt.

Nimi "Allgro" on kahel kollektiivil - vanemate ja nooremate kooril. Noorimad lauljad on viieaastased. Tegeletakse nii vokaali kui solfedžooga, toimuvad proovid ja esinemised. See kõik nõuab lastelt palju tööd ja aega. Kuid kõik see on pärjatud suurepäraste tulemustega. Näiteks esitasid nad laste ooperi ja kantaadi ning vabariigi 100. aastapäevaks laulsid koos Vene Filharmoonia Ühingu solistidega kantaadi eesti luuletajate tekstidele. Kantaadi lõi meie fantastiline helilooja ja pianist Vladimir Ignatov. Kanti ette ka tema kantaat "Jussike".

"Allegro" esineb peaaegu kõikidel Vene Kultuurikeskuse poolt läbiviidavatel üritustel, viib labi oma festivali "Kammertoon" ning puhkplli festivali "Võluhelid". Loomulikult osalevad nad ka rahvusvahelistel festivalidel ja konkursidel, kus nad tavaliselt võidavad ka esikohti. Sel aastal tõid nad Slovakkia festivalilt "Lumine Oskar" esimese järgu laureaadi diplomi ning solist Natalja Zaugarova võitis Grand Prix. Klaipeda rahvaloomingu festivalile kutsuti nad aga aukülalisena. Samuti Spivakovi fondi festivalile "Moskva võõrustab külalisi" ja kaasmaalaste festivalidele Smolenskis ja Safonovis. Koori juhendaja Svetlana Zaugarova on olnud paljude rahvusvaheliste festivalide ja konkursside žürii liige. See omakorda räägib koori kõrgest tasemest ning nende autoriteedist.

"Allegro" aktiivne ja põnev elu algab järgmisel hooajal traditsioonilise esinemisega rahvusvähemuste päeval. Valmistutakse ka osalemiseka uues projektis. Sellest aga räägime hiljem, juba uuel hooajal...