Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevade kokkuvõte


15. maist 6. juunini toimusid Vene Kultuurikeskuses Aleksandr Puškini 220. sünniaastapäevale pühendatud Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevad.

Kolm märkimisväärset päeva olid sel aastal tihedalt omavahel seotud: Tallinna päev, pühakute Kirilli ja Mefodiose mälestuspäev ja A. Puškini sünniaastapäev. Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevad avati Tallinna päeval, 15. mail, kunstinäitusega. Kirilli ja Mefodiose mälestuspäeva tähistati traditsiooniliselt kontserdiga Kiirestikuulja kirikus.

metel1

Puškini sünniaastapäeval toimus Vene Kultuurikeskuse suures saalis suur talle pühendatud pidu, mis päädis võrratu kingitusega publikule - kõlas uuesti Puškini "Tuisk". Tekste luges Eduard Toman, Sviridovi muusikat esitas Narva sümfooniaorkester Jevgeni Šuri juhatusel.

Päevade lõppakordiks sai Eesti Puškini Ühingu õhtu. Kõik päevad ja õhtud olid täidetud erinevatu üritustega, nagu kontserdid, näitused, kohtumised, loengud ja isegi filmid.

Tohutu edu saatis Puškinile pühendatud kontsert-kohtumist Pärnu raekojas, traditsioonilisi uaina ja valgevene kultuuri päevi ning kõiki teisi laiendatud programmi üritusi. Iga üritus leidis oma publiku ning kõik, kes külastasid neil päevil Vene Kultuurikeskust leidsid selle, mida nad otsisid.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et toimus 25 kõige erinevamat üritust, kusjuures 18 neist oli pühendatud Puškinile. Nende päevade jooksul leidis tee meie külalislahkesse majja ligi 5000 külastajat.