Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Kuni Venemaal on Puškin ...


Slaavi kultuuri ja kirjakeele päevi ilmestab sel aastal oluline rõhuasetus - tähistatakse 220 aasta möödumist maailmakuulsa kirjanik-geeniuse, Aleksandr Puškini sünnist. Sellele on pühendatud ka suur osa programmist.

Suurt tähelepanu pööratakse Puškinile muusikas. Vene Filharmooniaühing on valmistanud ette rida kohtumisi ja kontserte nn puškinlikust poeesiast ja muusikast. See teema on ammendamatu, ning seetõttu on eriti huvitav saada teada millele täpselt keskendavad oma tähelepanu Vene Filharmooniaühingu solistid ja instrumentalistid ning loomulikult maestro Vladimir Ignatov ise.

Pushkn ja muusika

21. mail kell 18 toimub Vene Kultuurikeskuse väikses saalis esimene kontsert. Kavas on Puškini sõprade ja tema kaasaegsete muusika. Kõik teavad Aleksandr Gribojedovit kui suurepärast poeeti ja dramaturgi, surematu "Häda mõistuse pärast" autorit. Kuid palju vähem inimesi teab teda kui heliloojat. On võimalik, et paljud on kuulnud tema suurepärast valssi, kuid ei tea kes on autor. Mihhail Glinkaga sidusid Puškinit lausa sõbrasuhted ning sellest võiks pikalt rääkida. Esimesel kontserdil tulevad ettekandele põhiliselt aariad ooperitest, mis kirjutatud Puškini romanssidele ja luulele. Kõlavad aariad sellistest kuulsatest teostest nagu "Jevgeni Onegin", "Mustlane", "Padaemand", "Russalka", Boris Godunov" ... Lavale tulevad Vene Filharmooniaühingu solistid ning ka Pavlo Balakin, suurepärane laulja, kes on filharmooniaühinguga tihedalt seotud.

Loengud

22. mail kell 11 leiab samas saalis aset Puškini poeesia hommik, millele järgneb Vladimir Ignatovi loeng "Muusika Puškini teostele". Räägitakse põhiliselt kuulsatest romanssidest, mis on loodud Puškini luulele. Igal romansil on ka oma lugu. Eriti huvitav on Mihhail Glinka romanss ning Sergei Rahmaninovi muusika...

Raske on arvata, millised Puškini teosed on inspireerinud heliloojaid kõige rohkem. Ning iga ooper, romanss ja laul pakuvad kuulajaile tõelist naudingut.   

Tasuta sissepääs.