Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Teater "Junost" tähistab juubelit


Junost- 60

12. mail kutsub teater "Junost" kõiki, kes on olnud ja on praegu seotud nende pika loomingulise teega, oma juubelit tähistama.

Teatri ajalugu läheb tagasi 1954. aastasse, mil Ivan Rossomahhin kutsus Raekoja platsi Õpetajate majja neid, kes armastasid teatrit ning organiseeris draamaringi. Praeguse Vene Kultuurikeskuse hoonesse Mere puistee 5 koliti vahetult pärast selle avamist (1959.а.). Nii saigi alguse kuulsusrikka teatri ajalugu, kus lõid kaasa sellised suurepärased juhid nagu Valentin Arhipenko, Georgi Tugolesov, Pjotr Ljubarov. 1973. aastast juhtis kollektiivi Niina Popova. Tema tulekuga sündis noortestuudio ning 1994. aastal nimetati see teatriks "Junost".

Tänapäeval osalevad teatri töös erinevates vanustes lapsed, alates kõige pisematest ning lõpetades noorukite ja neidudega. Toimuvad erinevad tunnid, lastega töötavad oma ala spetsialistid. Toimuvad kõne ja liikumise tunnid, mis on alati kõigile kasulikud. Hoolimata sellest, kas neist sirguvad näitlejad või ei. Teater "Junost" esineb alati täissaalile.

Kõik, kes kunagi on olnud selle rahvateatriga seotud, meenutavad tänutundega neid toredaid aegu. Need aga, kes lähevad praegu koos oma sõprade ja mõttekaaslastega lavale annavad teatrile kogu oma hinge ja vaba aja.

Õnnitleme teatrit "Junost" juubeli puhul!