Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

"Talvemuinasjutt" koos näitusega"Imelised unenäod"


Vene Kultuurikeskuse galeriides on üleval kaks uut näitust. Kevadele ning naistele pühendatud eesti ja vene kunstnike näitus "Tantsija" ja suurepärase Peterburi kunstniku Marina Printseva näitus "Imelised unenäod". Jätkuvalt on võimalik näha laste kunstistuudio "Artec" võrratut näitust "Talvemuinasjutt".

Vistavka

Näitusega "Tantsijad" esinevad Vene Kultuurikeskuse stuudio "GRUPP N" Valeri Lauri juhendamisel ning Vene Kunstnike Ühendus Eestis liikmed. Vene Kultuurikeskuse direktor Eduard Toman sõnas näituse avamisel: "See näitus on hümn naise ilule ja kevadele".

Kunstisõpradele ei ole vaja tutvustada Marina Printsevat. Teda tuntakse kõikjal maailmas ning keegi ei ole suuteline jäljendama tema võlumaailma. Tema tekstiilpannoo tehnika on unikaalne ning talle ei ole võimalik leida võrdset ei Venemaal ega ka välismaal. Tema tehnika on segu tikandistest, maalidest ja aplikatsioonidest, mille tulemuseks on nn kootud või õmmeldud akvarellmaal. Kunstiteadlased ei väsi jagamast oma vaimustust tema tehnikast: "Vanaaegsete kangaste tekstuuris ja soojuses on kujutatud tikandites linnapildid, muusikud, pitsmaskid, looduses olematud värvid. Ühe maski taga peitub järgmine, mängitakse unustatud mänge, rüütlid kummarduvad pärlmutter-daamide kujutiste ees. Siin on võimalik näha galantset pitside ajastut, kus kirjutati luuletusi, räägiti talvemuinasjutte, joonistati suvel üles oma unistusi, võimatu on tehtud võimalikuks, kusjuures Peterburi on alati olnud kunstniku piiramatuks inspiratsiooni allikaks".

Printseva

See ei ole Marina Printseva esimene näitus meie pealinnas. Kuid iga uus kohtumine tema loominguga on kui pidupäev kõigile neile, kes armastavad tõelist kunsti. Marina Printseva näitustel on kõikjal ja alati tohutu menu ning ka antud kunstniku visiit Tallinnasse ei ole erandiks. Seda enam, et antud näitusel on esindatud teosed ka erakogudest ning neid ei ole mitte tihti võimalik näha. Näituse kuraatoriks on Olga Ljubaskina.