Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

X rahvusvaheline festival Laste Peterburi


Laste Peterburg2

11.–17. veebruarini 2019.a toimub Eesti Vabariigi pealinnas X rahvusvaheline festival Laste Peterburi – see on Peterburi Kultuurikomitee iga-aastane projekt, mis toimub koostöös Tallinna Linnavalitsusega.

Laste Peterburi on ainus festival, mis esitleb mitmekülgselt lastele mõeldud vene loomingut välismaal. Tänu festivalile saab Venemaa põhjapoolne pealinn tutvustada oma kogemusi, uuendusi ja traditsioone muusika-, kunsti- ja keelehariduse vallas.

Programm, mis sisaldab erinevaid kultuurisündmusi, annab Eesti vaatajale unikaalse võimaluse tutvuda Peterburi kollektiivide kunstiliste saavutustega. Üritused toimuvad kolmes kohas Tallinnas ning pakuvad huvi laiale vaatajaskonnale.

Festivali programm:

Alie parusa

14. veebruaril kell 19.00,  Alexela Kontserdimaja

Muusikal „Helepunased purjed“, A. A. Brjantsevi nimeline Peterburi Riiklik Noorsooteater.

Lavastaja Susanna Tsirjuk, A. Grini samanimelise jutustuse järgi

Muinasjutuline haldjalugu fantaasiamaailmas – Maksim Dunajevski muusikal „Helepunsed purjed“ Susanna Tsirjuki lavastuses on suunatud noortele vaatajatele. Lavastus on täis laule ja tantsunumbreid, lavakujundus, valguslahendus ja videoinstallatsioon annavad sellele erilise vaatemängulisuse. Aleksandr Grini jutustuse ja A. A. Brjantsevi nimelise Peterburi Riikliku Noorsooteatri muusikali teemadeks on kõigutamatu usk ja kõikevõitvad unistused.


OtVinta

15. veebruaril kell 17.00,  Vene Kultuurikeskus (suur saal)

Muusikaline programm „Kruvib!“ SmashBandi ja Marina Landa Laste Muusikateatri esituses

Jazzorkester SmashBand koos Marina Landa Laste Muusikateatriga esitlevad kontserti populaarsete joonisfilmisarjade lastelauludest. Laste Muusikateater, mida juhivad ajakirjanik, tele- ja raadiosaadete juht ning helilooja Marina Landa ning lavastaja ja helilooja Sergei Vassiljev, asutati üle 20 aasta tagasi. SmashBand koosneb professionaalsetest muusikutest, kes mängivad Peterburi erinevates ansamblites nii rokki, folki kui džässi. Nende esimene kontsert koos Marina Landa Laste Muusikateatriga joonisfilmide „Naerupallid“ ja „Lendavad loomad“ muusikaga toimus Peterburi Riiklikus Akadeemilises Kapellis 2015. aasta detsembris. Seejärel töötasid kollektiivid juba koos mitmetes projektides ning on esinenud ka Paleeväljakul, teatris Litsedei, kontserdisaalis Kolizei Arena, Arkadi Raikini nimelises Estraaditeatris ja ka teistel lavadel.


16. veebruaril, 10:00–15:00

Meistriklassid näitlejameisterlikkuses ja praktilised tunnid lastele ning teatristuudiote juhendajatele

Üritus sisaldab kahte osa – Jevgenia Latonina meistriklassi näitlemises ja praktilist tundi Tallinna laste teatristuudiote juhendajatele Marina Landalt. Tunni käigus jagab näitlejanna Jevgenia Latonina elukutseliste meistrite saladusi, teeb lastega läbi lavalise liikumise, plastika ja kõne harjutusi. Lasteteatri juhi Marina Landa praktiline tund on mõeldud teatristuudiote juhendajatele ning käsitleb lastest koosneva publikuga töötamise põhimõtteid. Meistriklasside läbiviijad arutlevad metoodika ning teoreetilist laadi küsimuste üle konkreetsete lasteasutuste näitel.


17. veebruaril kell 12.00, 15.00 ja 17.00, Vene Teater (väike saal) 

„Pähklipureja“, Peterburi teater Kukolnõi Format.

Lavastaja Anna Viktorova, E. T. A. Hoffmanni muinasjutu „Pähklipureja ja Hiirekuningas“ motiividel

Lavastust E. T. A. Hoffmanni teose ainetel mängib Peterburi teater Kukolnõi Format, mis on euroopaliku kammerliku atmosfääriga autoriteater, mille on loonud lavastaja ja kunstnik Anna Viktorova. „Pähklipureja“ on lugu Hiireprouast ja tema hiirtesõjaväest, nõiutud noormees Pähklipurejast ja sellest, kuidas julgus ja vaprus aitavad tal inimese kuju tagasi saada; seiklustest ja imedest, mis juhtuvad ainult jõuluööl…


Laste Peterburg1

11.–17. veebruarini, Vene Kultuurikeskus

Lastejoonistuste näitus „Armastan sind, Peetri loodu…“

Näitus tutvustab Peterburi kunstikoolide 7–14 aastaste õpilaste parimaid töid. Joonistused on valinud välja kogenud kunstnikud ja kunstiteadlased. Tööd on tehtud erinevates stiilides, žanrites ning tehnikates; need on pühendatud armastatud kodulinnale ja sealsele elule: vaated ja vaiksed nurgad, õued ja linnaväljakud, aiad ja pargid, katused ja sillad, kaldapealsed ja kanalid, mugavad majakesed ja arhitektuuripärlid, kirikud ja katedraalid. Kõik need tööd on omamoodi tunnustuseks kodulinnale.


15. ja 16. veebruaril kl 14, Kaubanduskeskus Solarise raamatukaupluses Apollo 

Lasteraamatu „Mere ja maa vahel“ esitlus

Kirjastus Detgiz esitleb luulekogumikku „Mere ja maa vahel“. Raamatus on valik luuletusi kolmelt Balti riikide tuntud lastekirjanikult – Martinas Vainilaitiselt Leedust, Janis Baltvilkselt Lätist ja Leelo Tunglalt Eestist. Luuletused on tõlkinud Mihhail Jasnov. Programmis on kohtumine luuletaja Leelo Tungla ja kirjastuse direktori Deglaz Alla Nasonovaga, luuletusi loevad Vene Teatri näitlejad, loositakse välja auhindu. Üritus toimub koostöös Peterburi pressi- ja avalike suhete nõukoguga ning eesti raamatukirjastuse Apollo toetusel.

Rahvusvaheline festival Laste Peterburi on eredaks sündmuseks Tallinna kultuurielus, see kinnitab laste kunsti ja loomingu tähtsust. Festival on suunatud noorele publikule ning tõestab huvi ning nõudlust selle kultuurikillu vastu.

Lisainfo ja ajakirjanike akrediteerimine:

pressiesindaja Katerina Ustinova,

press.neva.art@gmail.com

tel. +7(911)7313819