Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

"Virmalised 2019"


"Virmalised" kaunistasid Vene Kultuurikeskuse lava laulude ja tantsudega.

18. jaanuaril toimus Vene Kultuurikeskuse suure saali laval XII Tallinna vene koolide ja gümnaasiumide loomekollektiivide festival "Virmalised".

Festivalil osales ligi 300 õpilast kolmeteistkümnest Tallinna koolist. Osalejateks olid esimeste kuni kaheteistkümnendate klasside õpilased, kes tegelevad erinevates kollektiivides laulmise ja tantsimisega. Traditsiooniliselt on sellel festivalil publik rohkearvuline. Elatakse energiliselt kaasa nii "omadele" kui "võõrastele", rõõmustatakse kõikide edusammude üle.

Sel aastal muudeti festivali eeskirja. Enam ei ole see pelgalt konkurss, vaid hoopis nn ülevaatus. Kadus võistlusmoment, kuid kuhugile ei kadunud püüe näidata ennast parimast küljest, näidata kõike, milleks võimelised ollakse. Polnud oluline, kas tegemist oli solistiga või kollektiiviga. Polnud ka žüriid, kuid kõik osalejad said diplomi ja mälestuseseme.

Kooride vägev esinemine vaheldus tantsudega. Koos noorimate "Ljaletškatega" tulid lavale eesti rahvatantsude ja temperamentsemate lõunapoolsete riikide rahvatantsude esitajad. Soolonumbrid vaheldusid kaasaegsete tantsukompositsioonidega.

Kõik osalejad olid tipptasemel, üldine atmosfäär oli täis emotsionaalsust ja loovust.

Seda väljendab kujukalt ka fotoreportaaž.