Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

"Olen tagasi!". Marina Köningsberg. Tarbekunsti isikunäitus.


2019. aasta jaanuar. Minu näitus "OLEN TAGASI!".

Marina

Mõni sõna endast. Aastaid ei korraldanud ma isikunäitusi. Nüüd lõpuks olen valmis näitama ühte osa oma loomingust.

Võib öelda, et olen õnnelik inimene. Kogu elu olen elanud kunsti keskel ja teinud seda, mis mulle meeldib. Alustasin oma loometeed Kaliningradis 18 aastasena. 20. eluaastast siiani olen esinenud ligi 20 isikunäitusega. Olen lõpeatnud Herzeni-nimelise Pedagoogilise Instituudi ning Leningradi kunstgraafika teaduskonna.

Tulin Tallinnasse 1984. aastal ning minu esimene näitus oli Vene Kultuurikeskuses. Näitusel oli üleval 44 maali: õli, pastell värvilisel kartongil ja akvarell. Samuti organiseerisin oma õpilaste näitusi Tallinnas.

Töötasin joonistusõpetajana linna erinevates koolides ning juhendasin ka stuudioid. Seetõttu ongi mul väga palju õpilasi. Nii endiseid kui praeguseid. Töötame erinevates tehnikates ja žanrites.

Minu õpilased on lõpetanud erinevaid kunsti kõrgkoole. Eriti olen uhke selle üle, et mõned mu õpilased on lõpetanud Peterburi Kunstiakadeemia ning üks minu õpilastest õpib praegu Hollandis.

Vene Kultuurikeskus võimaldas kaks aastat järjest Eesti õpetajatel täiendada ennast Peterburi Pedagoogilise Akadeemia vene traditsioonilise maali kursustel. Oma stuudios propageerisin ma vene rahvakunsti: gorodetski, hohloma, peterburi jne.

Minu eluloo üheks oluliseks faktiks võib pidada seda, et olin üheks Vene Kunstnike Ühendus Eestis asutajaks. Koos M. Habulovaga kirjutasime esimese ühenduse põhikirja. Olen ka ise päris algusest olnud ühenduse liige. Veel märkimisväärseid fakte - tegin 2005. ja 2007. aastate rahvusvahelise festivali "Slaavi pärg" lavakujundused. Neil aastail kinkisin linnale ligi 1000 enda tehtud fotot ja videot. Maalikunstnikuna olen Eesti risti-põiki autoga läbi sõitnud. Maalin mistahes ilmaga ning üksnes elavat loodust. Minu maale võib leida mitte üksnes Eestis, vaid ka Venemaal, Soomes, Saksamaal, Hispaanias ja Serbias. Neil aastail töötasin ma mitmete erinevate materjalidega: batika, merevaik, nahk, fotograafia.

Nätusel on võimalik tutvuda minu viimaste aastate loominguga, mil olen olnud tegev erinevates valdkondades: maastikudisainerina, floristina, mööbli restauraatorina ning olen töötanud isegi kaubanduses. Loovus on alati olnud minga - aastaringselt ning igal aastaajal.

"Olen tagasi!" ei ole mitte juhuslik pealkiri. Aastaid ei esinenud ma isikunäitustega. Ning sel aastal tuleb neid kolm!