Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Liilia Kerro fotonäitus "Maailm meie ümber. Minu Eestimaa" Tallinnas.


Tallinna Vene Kultuurikeskuse galeriis avati 8. jaanuaril 2019. aastal psühholoogi, fotokunstniku ja ajakirjaniku Liilia Kerro fotonäitus "Maailm meie ümber. Minu Eestimaa".

Näituse avamine ajastati uue aasta ja õigeusklike jõulude tähistamisele.

Tuletame meelde, et selle näituse esmaesitlus toimus Eesti Vabariigi juubeli eelõhtul, 2017. aasta detsembris. Seejärel oli näitus Narva kindluses.

Kerro1

Näitus valmis Tallinna Linnavalitsuse toetusel, märkimaks ära olulist ning tähtsat sündmust - Eesti Vabariigi 100. aastapäeva. Publikul on siin võimalik tutvuda meie riigi kultuuriruumi mitmekesisusega, selle koloriidiga, imetleda meid ümbritseva looduse ilu ja võlu.

Näitusel on 55 fotot erinevatest žanritest: portreed, maastikud, žanrifotod ja fotoreportaažid. Meil on võimalik tutvuda autori visiooniga, tema nägemusega. Näitusel on esindatud ka kunstiline foto.

Üks osa fotodest kajastab Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku elu.Näituse külastajail on võimalik imetleda kiriku arhitektuuri hiilgust, tunnetada õigeuskliku jumalateenistuse ilu ja pidulikkust. See on oluline kultuuri- ja ajaloopärand Eestis, kus elavad koos erinevate rahvuste, kultuuride ja religioonide esindajad.

"Näitus avab kõigile külastajaile imelise võimaluse - põgeneda igapäevaelust ning pöörata tähelepanu peamisele - imelisele meid ümbritsevale maailmale, mida me kõik koos omame. Vaadake, millises ilusas riigis me elame, kus on sajanditepikkused rahvuslikud traditioonid täis värve ja mitmekesisust! Vaadake meie kaasaegsete portreid - inimesi, kes elavad meie ümber. Fotograafia annab meile mitte ainult võimaluse näha ümbritsevat maailma, vaid ka piiluda iseendasse. Näitus "Maailm meie ümber. Minu Eestimaa" on kutse näha maailma ilu, inimestevahelist harmooniat, harmooniat loodusega, iseendaga. Tahet luua parem tulevik" sõnas Liilia Kerro.

Näitus on avatud 8. jaanuarist kuni 1. veebruarini 2019.

Kerro2Kerro3Kerro4Kerro5