Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Festivalist "Muinasjutt" festivalini "Muinasjutt"


Skazka2018

Ligikaudu 2000 erinevas vanuses õpilast osales festivali "Muinasjutt" üritustel Vene Kultuurikeskuse väikeses ja suures saalis. Külastati Peterburi Music Halli etendusi ning programmi "Tšaikovski. Taaselustunud muusika". Kuid neid vaatajaid, kes olid Raekoja platsi jõulukontserdil, kus esinesid Peterburi Vene teater "Moroška" ja Vene Kultuurikeskuse koreograafiastuudio "Entree", oli võimatu üle lugeda. Raekoja plats oli inimestest tulvil ning publiku soe vastuvõtt oli noortele artistidele suurimaks tänuks.

Festival "Muinasjutt", organiseerijateks Vene Kultuurikeskus koostöös Peterburi teatriga "Baltiiski Dom", toimus juba 13. korda. Festivali toetajateks on olnud Tallinna ja Peterburi linnavalitsused ning festival on saavutanud tohutu menu.

Tallinlastel on alati rõõm näha parimate Peterburi teatrite lasteetendusi. Meistriklassid ja Eesti ning Peterburi õpilaste ühiskontserdid annavad võimaluse omavahel tuttavaks saada, õppida paremini tundma üksteise kultuuri ning saada sõpradeks.

Selle aasta ühiskontserdil kohtusid esmakordselt laste džässkollektiiv JAZZ KIDS Peterburist ja Saue muusikakooli õpilased. Loodame, et need noorte kohtumised muutuvad traditsiooniliseks.

Eriti tahaks esile tuua haridusprogrammi "Muinasjutt".

See eriprogramm loodi Vene Kultuurikeskuse laste loome- ja teatristuudiote tarvis. Eelmisel aastal toimusid selle programmi raames näitlejameisterlikkuse ning lavalise liikumise klassid.

Sel aastal oli aga võimalus tutvuda Peterburi "Baltiiski Dom" teatri interaktiivse klubi "Territoria teatra" programmiga "Tšaikovski. Taaselustunud muusika". Vene Kultuurikeskuse koori-, koreograafia- ja teatristuudiote kollektiivide liikmetel oli võimalik mängulises vormis mitte ainult tutvuda suure vene geeniuse Pjotr Tšaikovski elu- ja loometeega, vaid ka luua oma versioon balletist "Luikede järv".

"Muinasjutt 18" on läbi. Jääme ootama festivali "Muinasjutt 19", mis toob endaga kaasa

uued kohtumised, uued tutvused ning uued teadmised.

Suur tänu!