Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Näitus „Kunst ja lasertehnoloogiad“


Minin

Eesti 100

Esmakordselt Eestis unikaalne näitus „Kunst ja lasertehnoloogiad“

1. novembril 2018 kell 14.00 toimub Vene Kultuurikeskuses (Mere pst 5, Tallinn) rahvusvahelise näituse „Kunst ja lasertehnoloogiad“ avamine.

Näituse korraldajateks on Soome ettevõtte Laser Quality Markings esindaja Kim Nivalinna, Soome kirjanik Olli Kuusisto, Tallinna kunstnik Sergei Minin ja Tallinna Vene Kultuurikeskus.

6000 aasta vanused kaljujoonised jutustavad meile tolleaegsete inimeste elust-olust ja kunstimaitsest. Inimesed on alati püüdnud jäädvustada endast infot püsivale pinnale - kivile, metallile ja puidule. Oma sõnumeid uuristati kaljudele tolleaegsete tööriistadega aastaid. Praegu on meie käsutuses lasertehnoloogiad, mis lahendavad selliseid palju aega nõudnud ülesandeid piltlikult öeldes välgukiirusel.

Näitusel on esindatud graafika, illustratsioonid, juveeltooted, dekoratiiv- ja tarbekunstiesemed, ikoonid ja vapid - kõik see on valmistatud metallist ja puidust, mida on töödeldud erinevate lasertehnoloogiate abil. Metallile on laseri abil võimalik teha ka värvilisi kujutisi. Seejuures omandavad erinevad materjalid, näiteks teras ja titaan laserkiirega töötlemisel erinevaid värve.

Näitusel eksponeeritakse ka unikaalset metallist raamatut - „Iki-Kalevala“ (Koostajad Kim Nivalinna, Sergei Minin, Olli Kuusisto). Selle raamatu üks eksemplar on üle antud Soome esileedile Jenni Haukiole ja üks venekeelne eksemplar „Вечная Калевала“ Riiklikule Vene Muuseumile Sankt-Peterburgis.

Näitus jääb avatuks kuni 30. novembrini 2018.

Info tel +372 56490367, s.vik.minin@gmail.com