Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Barokiajastu tantsud.


Barokko

13. november kell 19.00 


XXV Rahvusvaheline  vaimuliku muusika festival CREDO
Vene Kultuurikeskuses

BAROKI KULD .J.S.Bach –G.F.Händel.

Vene vanamuusika ansambel, ansambli juht  Vladimir Šuljakovski.

Ajaloolise tantsu teater Petit Trianon, teatri juht Jaroslava Bubnova, kostüümikunstnik - Anna Popova

Barokiajastut peetakse tantsumuusika "kuldsajandiks". Bachi, Händeli, Vivaldi ja Lully looming, mis põhiliselt koosnesid tantsuliste mõjutustega muusikateostest on selle parimaks tõestuseks.

Vene vanamuusika ansambli ja ajaloolise tantsu teatri Petit Trianon esituses muutuvad selle ajastu kõige eredamad teosed omamoodi muusikaliseks ja koreograafia narratiiviks.

Publikul aitavad kogeda selle ammumöödunud aja õhkkonda projekti jaoks spetsiaalselt loodud ainulaadsed kostüümid ja rekvisiidid ning Bachi ja Händeli muusika, mida esitatakse ajastutruudel instrumentidel ja barokkajastule omase koreograafiaga.

Ühendades 80ndate aastate lõpus endaga juhtivad vene muusikuid, kes tegelesid 17. ja 18. sajandi muusika esitamisega ajaloolistel instrumentidel, omandas Vene vanamuusika ansambel (Musica Antiqua Russica) kohe oma loomingulise näo. Tema kontsertidel omandas uue kõla nii Venemaa 18. sajandi heliloojate looming, kui ka Monteverdi, Bieber, Purcell, Telemann, Händel ja Bach.

Vene vanamuusika ansambli etendused ja salvestised on korduvalt saanud kõrgeid hinnanguid sellistes autoriteetsetes trükistes nagu Süddeutsche Zeitung (Saksamaa), Telegraaf (Holland), Ancient Music Review (UK)

Ajaloolise tantsu teater Petit Trianon – see on ainulaadne kollektiiv, mis tutvustab baroki- ja rokokooajastu tantse ja elulaadi. Teatri repertuaaris esitatakse 17. ja 18. sajandi tantse koos autorite kompositsioonidega, mis järgivad tolle ajastu õhustikku. Lääne-Euroopa heliloojate muusika ühendatakse Peeter I ajastu kantaatidega.

Teatril on olnud au teha koostööd selliste barokktantsu juhtivate koreograafidega nagu Beatrice Massen, Philippa White, Ingo Günther ja Frank Ditzel.