Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Ootame kõiki!


18. mail antakse Vene Kultuurikeskuses start X Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevadele.

Tallinlastel on terve dekaadi jooksul võimalik tutvuda neile päevadele pühendatud väga erinevate üritustega ning kõigil on võimalik leida endale meelepärane kontsert, loeng või näitus või külastada neid kõiki. Seda eriti seetõttu, et kõik Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevade laiaulatuslikku programmi lülitatud ettevõtmised on huvitavad, olulised ja vajalikud.

Päevad algavad kell 13.00 loenguga vaba dialoogi vormis "Igaviku kujundid ja sümbolid vene kirjanduses", mille viib läbi pedagoogikateaduste kandidaat, Peterburi Diplomijärgse Pedagoogilise Hariduse Akadeemia filoloogiakateedri juhataja Sergei Vladimirovitš Fjodorov.

Vestlus igaviku väärtustest algab iidse "Peetruse ja Fevronia loost" ning jätkub keskusteluga Puškini ja Turgenevi loomingust. Sel aastal tähistame Ivan Sergejevitš Turgenevi 200ndat sünniaastapäeva. Tema raamatud on endiselt sama aktuaalsed kui olid nende kirjutamise ajal. Seda sellepärast, et nad kajastavad inimkonna igavesemaid küsimusi.

Mitte ilma põhjuseta pole nende päevade avamise au antud Vene Kultuurikeskuse Rahvaülikoolile. Rahvaülikool on siin tegutsenud aastakümneid, selle suunad on aga jäänud endiseks - kultuur ja haridus, kuid sisu osas toimub pidev kaasajastamine. Tulevad uued teemad, uued väljakutsed, kuivõrd loomingul ei ole piire.

Toimuvad Vladimir Ignatovi loengud muusikast, Vladimir Lauri ja Sergei Minini loengud kujutavast kunstist, Tatjana Tšervova loengud kultuuriajaloost. Neil loengutel on kujunenud juba oma kuulajaskond, kuid ka uued kuulajad on alati teretulnud.

Oma auditooriumi on kujundanud ka loengusari "Sankt Peterburgi Vene muuseum". Lähiajal on neid loenguid võimalik kuulata ka online vormis. Selle elluviimise on teinud endale ülesandeks Ljudmilla Poljakova, rahvaülikooli juhataja. Üha olulisemaks on muutunud rahvaülikooli pedagoogiline aspekt. Näiteks psühholoog Olesja Garanina programm "Loengud lastevanematele" on ostunud nii populaarseks, et isegi suur auditoorium ei mahuta enam kõiki huvilisi.

Seega mitte juhuslikult ei antud X Slaavi kirjakeele ja kultuuri päevade avamise au Vene Kultuurikeskuse Rahvaülikoolile.

Samal päeval, 18. mail, kell 16.00 avatakse Vene Kunstnike Liit Eestis näitus ning kell 18.00 kutsub naiskoor "Slavjanka" kõiki kontserdile "Ning südames on kevad".

Sissepääs kõigilee üritustele on vaba.