Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Meie “Allegro"väisas Varssavit


Stuudio "Allegro" vanema vanuserühma lapsed naasesid Varssavist, kus toimus noorte muusikute rahvusvaheline foorum.

Foorumil osalesid kuue riigi muusikud: Poola, Hispaania, Saksamaa, Belgia, Tšehhi ja Eesti.
Iga päev toimusid rahvusvahelise koori ja orkestri ühised proovid. Tulemus oli muljetavaldav. Lapsed, kes kohtusid Varssavis esmakordselt, moodustasid ühtse kollektiivi, neile aplodeeriti püsti seistes ning "bis" hüüetega.

Lisaks rahvusvahelises kooris osalemisele tõi meie stuudio foorumile ka oma programmi (eesti rahvalaulud ja eesti heliloojate looming), mis ei jätnud kedagi ükskõikseks ning nad võeti vastu väga soojalt. Koori kunstilisel juhil Svetlana Zaugaroval palusid aga teiste stuudiote juhid väga tihti jagada oma kogemusi: kuidas on võimalik saavutada selliseid imelisi tulemusi.

Lisaks kontsertprogrammile pakuti ka rikast kultuuriprogrammi - käidi Varssavi ooperis (Giacomo Puccini ooper "Turandot") ning ooperiteatri kulisside taga, külastati Frederic Chopini sünnikohta Zelazowa Wolat, käidi klassikalise muusika kontserditel, lennutati tuulelohesid, jalutati vanalinnas ... ning mis on kõige tähtsam, sukelduti hämmastavasse muusika atmosfääri. Võrratu oli olla koos nii suure hulga andekate ja entusiastlike lastega.

Lastevanemad, kes olid reisil saatjateks, pakuvad väikese "fotoaruande", mida võite vaadata siit (kahes osas):
https://ru.failiem.lv/u/fq363cft
https://ru.failiem.lv/u/2jj56vwz