Tantsukeel on kõigile arusaadav


tantsupidu2018

VI tantsufestival "Kevadine tantsupidu"
Vene Kultuurikeskuses  29.aprillil kell 13


Tants ei vaja sõnu ja selgitusi, ei tunne mingeid piire, Tants on võimeline väljendama inimhinge mistahes tundeid ja võnkeid, kõnelema kõigest ning olla arusaadav kõigile. Räägitakse, et tants sündis enne kõnekeelt. Tõenäoliselt on see ka õige. Ühes idamaises mõistujutus räägitakse inimesest, kes pöördus mõttetarga poole palvega õpetada teda eraldama tõde valest ja ilu näotusest, õpetada elurõõmu. Mõttetark mõtles - ja õpetas inimese tantsima.
Alates 1982. aastast tähistatakse aprillikuu lõpus - 29. aprillil - üle maailma rahvusvahelist tantsupäeva. Selle traditsiooni on ellu kutsunud UNESCO Rahvusvaheline tantsunõukogu, et tähistada prantsuse tantsija ja ballettmeistri Jean-Georges Noverre` sünnipäeva. Jean-Georges Noverre` peetakse "nüüdisaegse balleti isaks".
Sellest ajast on see päev kuulutatud ametlikult ülemaailmseks tantsupäevaks, mille eesmärgiks on ühendada kõik selle kunsti liigid, arendada võimet ületada kõik poliitilised, kultuurilised ja etnilised piirid, ühendada kõiki sõpruse ja rahu nimel, võimaldades neil rääkida ühes ja samas keeles - tantsu keeles.
Vene Kultuurikeskuses tähistatakse seda päeva festivaliga "Kevadine tantsupidu" ning see toimub juba kuuendat korda.
Selle päeva tähistamise traditsiooni algatas, organiseeris ning igal aastal viib ka läbi Vene Kultuurikeskuse tantsustuudio "Entree" juht Žanna Nefedjeva. Ta kutsub kõiki selle imelise kunsti austajaid veetma koos rahvusvahelist tantsupäeva!

Kohtumiseni tantsupäeval Vene Kultuurikeskuses!