Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

95 aastat vene kultuuri hoidjate liitu Eestis


Vene Kultuurikeskuse suures saalis toimus Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis 95. aastapäeva auks pidulik kontsert. Esinesid Liidu liikmed: koori-, muusika-, vokaal-, koreograafia- ja tantsustuudiod, kollektiivid ning solistid. Saal oli täis ning kõik etteasted võeti vastu soojade ja kestvate aplausidega.

Üldiseks arvamuseks kujunes, et antud kontsert oli üks Liidu parimaid.

Tseremoonia viisid läbi juhatuse esimees Eduard Toman ja juhatuse liige Tatjana Semenjuk.

Juubeli puhul õnnitlesid Liitu Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Tallinna Kultuuriameti juhataja Aini Härm, Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva ning teised.

Juubelipidustustel osalesid ka külalised Klaipedast, kes õnnitlesid Liitu, tutvusid Liidu tegemistega ja hiljem vesteldi edasisest koostööst. Klaipeda Rahvuskultuuride keskus teeb koostööd kümne eri rahvustest liiduga (vene, tatari, ukraina, valgevene, armeenia, aserbaidžaani, juudi, läti, poola ja saksa).

Pidustuste fotod:

https://www.slavia.ee/obshsestvo/estoniya/15657-soyuz-russkikh-prosvetitelnykh-i-blagotvoritelnykh-obshchestv-v-estonii-otmetil-95-letie...