Mere pst 5, 10111 Tallinn

Tel.: 644 5865

Fotonäitus "Truudus, õrnus ja 1000 muud tunnet"


29. märtsil kell 17.00 avatakse Vene Kultuurikeskuses Viktoria Baranova animalistlik fotonäitus "Truudus, õrnus ja 1000 muud tunnet", mis kajastab uut tahku Tallinna kunstnik-disaineri loomingus.
Predannost

Kuna loomade kujutamine kunstis on kõigi ajastute ja kultuuride jaoks olnud üks kõige universaalsemaid žanre, siis animalismi puhul ei piirdu loomade kujutamine pelgalt joonistamisega. Kooskõlas aktuaalsete keskkonnaprobleemidega, kaasa arvatud inimeste ja loomade kooseksisteerimine linnakeskkonnas, pööravad paljud professionaalsed fotograafid ja asjaarmastajad tähelepanu loodusjõududele ja faunale.

Loomade pildistamine on keeruline ja kannatlik töö. Veelgi enam, fotograaf-animalist peab loomi mõistma, peab üheaegselt olema nii loomade psühholoog kui ka bioloog. Vastasel korral ei kanna kõik jõupingutused vilja. Huvi ja entusiasm fotoanimalismi vastu viis Viktoria õpingutele Moskvasse, kus ta lõpetas spetsiaalsed kursused.

Aastast 2015 juhendab V. Baranova koos R. Igithanjaniga fotoklassi Tallinna Hopneri majas ning nad on organiseerinud oma õpilaste näitusi Vene teatri galeriis ja Kiek-in-de-Kökis.

Viktoria Baranova fotoanimalismi töid on tunnustatud kõrgeimate autasudega nii eesti kui ka rahvusvahelistel interneti-fotokonkurssidel.