In memoriam Juri Poljakov (10.02.1953-16.03.2017)Meie hulgast on lahkunud  Vene Kultuurikeskuse juht, kauaaegne volikogu liige, Tallinna teenetemärgi kavaler, Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liidu esimees Eestis Juri Poljakov. Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja erakonna liikmed ühinevad leinas ja kaastundes Juri omaste, sõprade, kaastöötajate ja meie erakonnakaaslastega.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas lausus: „Meil oli Juriga väga hea ning vastastikku austav suhe ja koostöö nii Tallinna linnavalitsuses töötades kui ka hilisemas elus. Samamoodi oli Juri kõrgelt hinnatud nii Vene Kultuurikeskuse direktori kui ka Tallinna linnavolikogu ametikaaslaste poolt.“

Juri Poljakovi iseloomustas kõrge professionaalsus, täpsus ja nõudlikkus töös, tähelepanelikkus ja heatahtlikkus kolleegide suhtes. Juri Poljakovi ereda isiksuse üheks pooleks oli kindlalt tema väsimatu ühiskondlik aktiivsus . Ta oli Tallinna Linnavolikogu liige alates 6.  koosseisust. Kokku jõudis ta tegutseda volinikuna rohkem kui 11 aastat.
 
Volikogus oli Juri Poljakov ääretult pühendunud inimene. Ta oli aastatel 2005 kuni 2009 Korrakaitsekomisjoni esimees, lisaks tegutses samal ajal ka Linnavarakomisjoni ja Haridus- ja kultuurikomisjoni liikmena.
 
Aastatel 2009-2013 oli ta Tarbijakaitsekomisjoni esimees ja Korrakaitsekomisjoni liige.
 
Tallinna Linnavolikogu praeguses koosseisus tegutses ta Korra- ja tarbijakaitsekomisjoni esimehena ja alates 16.04.2015 oli Juri Poljakov Keskfraktsiooni aseesimees. Aastal 2006 valiti Juri Poljakov Vene Kultuurikeskuse direktoriks. Sellel kohal suutis ta on lõpmatu energia abil sillutada tee keskusesse kõikidele Tallinna elanikele ja külalistele. Tema teeneid selles vallas hinnati aastal 2013 Tallinna teenetemärgiga.

Lugupidamisega,

Andre Hanimägi
Keskerakonna avalike suhete juht
andre@keskerakond.ee
Tel. 56684932