Noorte teatristuudio ART-GROTESK


Art-Grotesk

https://www.facebook.com/teatergrotesk

Stuudiosse võetakse lapsi ja noori konkursi korras järgmistes vanusegruppides:
- lapsed  9 - 12 eluaastat;
- teismelised 13 - 16 eluaastat;
- noored 17 - 22 eluaastat.

Stuudiot juhendavad Sankt-Peterburi, Moskva ja Tallinna kõrgkoolid lõpetanud professionaalsed pedagoogid ning koolitust pakutakse järgmistes valdkondades: 
- näitlejameisterlikkus;
- lavakõne;
- lavaline liikumine ja lavatants;
- vokaal.

Registreerimine telefonidel:
55 319 38,   53 949 579.

Art-Grotesk on loomingulist fantaasiat hindav ja eksperimente harrastav, samas läbielamiskunstist ja eredatest vaatemängulistest vormidest huvituv teater. Lavastustes kasutatakse sünteesi muusikast, kehaplastikast, vokaalist ja draamakunstist. Uutes lavastustes kasutatakse üha sagedamini elulisi metafoore, mis aitavad paremini mõista lavastaja eesmärke.
Teatristuudio Art-Grotesk loodi Vene kultuurikeskuse juurde 2006. aastal ning selle eelkäijaks oli lavastaja, kunstiteaduste magistri ja fondi „Jõulukellad“ preemia laureaadi, Tatjana Buinova poolt 1995. aastal asutatud teater Grotesk. 
2015. aastast on teatri kunstiliseks juhiks Olga Buinova. ART-Grotesk on mitmete Eesti, Venemaa, Rootsi, Saksamaa, Poola, Belgia, Leedu, Hispaania, Valgevene, Bulgaaria, Ukraina, Soome ja Läti rahvusvaheliste teatrifestivalide laureaat ja diplomite omanik.
2000. aastal Kuznetskis ja Pensas toimunud rahvusvahelisel teatrifestivalil Bumborambia, mille patrooniks oli Vene Föderatsiooni rahvakunstnik Vjatšeslav Polunin, leidis Groteski esinemine äramärkimist ja teater kutsuti osalema 2001. aastal Moskvas toimunud III Ülemaailmsele Teatriolümpiaadile.
2003. aastal omistati teatri Grotesk näitlejatele preemia parimate osatäitmiste eest lavastuses „Esmeralda“.

Teatri repertuaarist leiab nii täiskasvanutele kui lastele mõeldud lavastusi:
I.Bunini „Hämarad alleed“, O.Wilde „Õnnelik prints“ ning „Ööbik ja roos“, A.Puškini „Preili-talunaine“, „Kapteni tütar“, N. Gogoli „Revident“, A.Grini „Punased purjed“, lugu Eesti eeposest „Legend Lindast“, „Esmeralda“ V.Hügo roomaani „Jumalaema kirik Pariisis“ ainetel, K.Anderseni „Inetu pardipoeg“, Printsess herneteral“, „Pöial-Liisi“, D.Rodari „Tšipolliino“, „Külmataat“ ja „Havi käsul“ vene rahvajuttude ainetel, S.Maršaki „Kassi maja“ ja „Tareke“, „Ebatavaline ime“, Jõuluvana muinasjuturong“, „Jõuluvana imetelefon“ jt.

Teatri Art-Grotesk vilistlased õpivad Venemaa, Suurbritannia ja Eesti kõrgemates teatrikoolides.